Samolepiace etikety a štítky

Logistické etikety

Samolepiace etikety a štítky

Etikety s akýmkoľvek rozmerom či materiálom

Najčastejšie dodávané etikety sú samolepiace biele etikety na kotúči. Zvyčajne používané v logistike či v skladovom hospodárstve. 

Rozmery:
V našom portfóliu máme množstvo rôznych výsekových foriem na jedinečné či najčastejšie používané rozmery. Od maličkých etikiet s rozmermi len zopár milimetrov až po etikety v desiatkach či stovkách milimetrov.

Návin etikiet

Etikety dodávame najčastejšie na kotúčoch. Tie môžu mať rôzny priemer dutinky, na ktorej sú navinuté. Tento rozmer závisí najmä od tlačiarne, na ktorej sa budú etikety tlačiť. Dutinka má najčastejšie priemer 40mm alebo 76mm.

V prípade potreby vieme etikety aj vopred nastrihať. Takúto funkciu tiež majú niektoré priemyselné tlačiarne. Alebo v prípade, že majú návin – vedia vám vytlačené etikety navíjať opäť naspäť na kotúč.

V ponuke máme aj hárkové print etikety s rozmerom A4. Tie sú určené napríklad do klasickej atramentovej tlačiarne v kancelárii či doma.

Potlač etikiet

Etikety si viete následne potlačiť buď na stolovej alebo priemyselnej tlačiarni rôznymi údajmi – ako čiarovým kódom, kódom výrobku a podobne.

Etikety sú zvyčajne:
bez potlače (najčastejšie biele, ale vieme vám vyrobiť aj farebné etikety presne podľa vašej požiadavky) -vyberáme zo širokej palety farieb.
so základnou predtlačou loga, názvu firmy alebo čohokoľvek iného.

Ako funguje potlač etikiet?
Etikety majú buď obyčajný papier alebo môžu mať termo papier.

Najčastejšie dodávame etikety s obyčajným papierom. Tie potrebujú na potlač termotransferovú TTR pásku. Na tejto páske sa nachádza farba, ktorá sa pri tlači prenesie na papier. Takáto páska je navinutá väčšinou na kotúči s dlžkou 300m. Dokáže Vám tak potlačiť aj niekoľko kotúčov s etiketami.

Potlač termo etikiet funguje podobne ako keď dostanete pokladničnú účtenku v obchode. Stačí Vám len tlačiareň s možnosťou tlačiť priamo na termo papier.

Najčastejšie používané materiály:

  • Matný papier
  • Pololesklý papier
  • Lesklý papier
  • Plastové biele alebo transparentné PP, PE, PET, PVC materiály

Používané lepidlá:

  • Permanentné (dlhodobo vydrží a ja tažšie odlepiteľné)
  • Odnímateľné (napríklad do lakovne alebo na miesta kde potrebujete len dočasne použiť etikety)
  • Špeciálne lepidlá určené na mrazené (alebo chladené) výrobky a drsné podklady

Kvalitné etikety za skvelé ceny?

Pošlite nezáväzný dopyt a pripravíme vám cenovú ponuku.